הכנה ליום צילומים

בלוג / עיצוב פנים 6 אפריל 2016

עבדת קשה כל כך על הבית. עבדת על תכניות, ישבתם שעות על התכניות האלה, בחרתם חומרים, אריחים, פרקט, בטון, גופי תאורה, רהיטים ומה לא… את רוצה להציג את העבודה, היצירה העיצובית שלך.

גם לך מגיע תמונות מקצועיות! הבית יצא מדהים בעיניך, גם הלקוחות מרוצים.

הם מסכימים שתצלמי. אז איך מתחילים..?
יצרת קשר עם צלמת או צלם, סגרתם יום צילום. אז קדימה להכנות… אם סגרת איתי, אז זה הולך ככה: 13220808_1079890605406054_2201012215954044392_n

(צילמה אותי שרית זיו אלון )

את מספרת לי על הבית/ הדירה שעיצבת. אני שומעת ממך על ההתלבטויות אם ישנן…לפעמים לא צריך לצלם את כל הבית. אבקש שתשלחי לי תמונות בווטסאפ או במייל.

ארצה להבין את כיווני השמש ואבקש שתבדקי לי את זה – בהתאם לכך, נבחר מהיכן נתחיל לצלם.

בגדול, שמש חזקה ואגרסיבית מולי לא טובה לי. חשוב לי לראות מראש מה אני אמורה לצלם, לקבל מושג, להבין את החלל והתאורה במקום…

כאן, אני חייבת לספר בכנות שהיו מקרים שהצעתי בנימוס (מקווה..) לא לצלם.
ברור שאני רוצה לעבוד ולצלם, אבל ישנם מקרים שלדעתי לא יציגו אותך טוב כמעצב/ת ולא ישרתו את המטרה הכי חשובה שלך- להציג את העבודה שלך בצורה מקצועית. ההרגשה מתסכלת, כי עשית עבודה, הזזתם קירות, עשיתם שפכטל בכל הבית, צבע, ריצוף חדש ומקלחות חדשות אפילו בעלי הבית קנו ספה חדשה (לא לטעמך) כל אלה לבד לא עוברים תמיד טוב בתמונה. ויעשו לך שירות גרוע. נאמר שהתקינו ארון מקלחת ואבל עדיין לא את המראה שמעל, חסרים גופי תאורה, הוילונות טרם הורכבו, יש ספה ישנה מהבית הקודם שנראית כמו נטע זר – זה לא טוב לך כמעצבת… אז ישנם מקרים שאני מציעה לוותר, (יבואו פרויקטים אחרים)

יש מקרים שיש בסיס טוב מאוד,וחסרים פריטים-אפשר בהחלט לעשות סטיילינג. מה זה בסיס טוב ? כשיש ריצוף יפה, חלונות יפים עם וילונות , גופי תאורה וריהוט בסיסי יפה.. כל השאר אפשר בגדול להביא.

(תתכונני למלא את האוטו…)

אפשר להשאיל אביזרים מחנויות שמוכנות להשאיל (להם אני תמיד דואגת לפרגן חזרה בצילום טוב). אפשר להביא שטיח (או שטיחים), כורסת יחיד לפעמים, גוף תאורה עומד, עציץ גבוה,פרחים, ספרים ומגזינים,כריות נוי … כמובן שלא צריך להגזים ! מיותר להביא פיצ'פקס קטנטנים…וגם לא צריך להתלהב ולהכניס כל טרנד עיצובי דווקא לפרויקט הזה .

תמונות ממוסגרות חשובות ביותר,אך מנסיוני הן לא ממש נתקעות טוב עם דבק דו"צ לקיר, אז חבל להרוס ללקוחות את הבית. בבית שיש טפט או בריקים זה עושה את העבודה מבחינת הענין..אבל כשהקירות לבנים, כדאי להוסיף תמונות. או לפחות אלמנטים עיצוביים עם נוכחות. דרך טובה לשכנע את הלקוחות שלך להוסיף תמונות לבית היא להניח תמונות על מדף, כמו שעשתה המעצבת מיכל סמץ בבית שעיצבה. כאן, המדף מעוצב כחלק מהמיטה. כך, תמיד יוכלו להניח תמונות או אביזרים דקורטיבים מבלי לשגע את הקיר עם חורים חדשים… _ORI5954web copy copy   המדפים של איקאה עושים את העבודה לגמרי. אם הלקוחות יסכימו, אפשר לתלות מדף ולסדר תמונות מעל כפי שעשתה כאן המעצבת שרית זיו אלון בבית שעיצבה. _ORI9706 copy

. _ORI9694 copy

נסו לדמיין צילום של הסלון הזה בלי התמונות, משעמם… יש כאן אמירה עיצובית של המעצבת שרית, ומשחק קומפוזיציה מעניין שנעים לעין. תמיד ניתן יהיה להניח צילומים או תמונות אחרות במקום.

בנוסף לעובדה שתעסקי בסבלות לקראת היום הזה, יהיה צורך לפנות ולהזיז כל מה שמיותר לנו בפריים.

גם אם סידרת יפה ועשית סטיילינג למגורים, יכול להיות שלצורך הצילום נשנה מעט, נזיז, נסובב וכו' – זה מה שנקרא "סטיילינג לצילום".

 מה שנראה לפעמים טוב במציאות נראה אחרת בצילום ולהיפך!

בחדרי שינה, מה שדרוש זה לדלל ספרים,להעיף נעליים, בגדים וכל מיני קשקושים, למתוח כיסוי מיטה, להוסיף או להוריד כריות נוי..והפריים נראה רענן.

בחדר הזה שעיצבה טובה ראובני, במקור היה די מסודר,ובכל זאת, כמה נגיעות לצילום. _ORI8705 copy

תוך כדי שאני מצלמת והשהייה שלי בבית, אני מבחינה בשינוי האור,בזוויות מענינות, (גם בעקבות השמש שזזה) ואז, אני עשויה לבחור בזווית אחרת, ומחליטה ביחד איתך מה מיותר ומה צריך להוסיף.

כאן, בבית של המעצבת שירלי זיגדון, השמש נכנסה ככה, כמו שאני אוהבת לקראת סוף היום.

 

_ORI2355 copy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

זה היה הזמן לעזוב את החצובה ולהתכופף לזווית שהביאה את הפריים הזה.

בהמשך, אדבר על זווית הצילום שאני בוחרת ומה עושה לעיצוב שלך טוב מבחינת פריים רחב או צר מלמעלה למטה, זום אין וכו'.

יום צילומים בדרך כלל חווייה נהדרת, גם אם מעייפת – יש תחושה טובה של 'סופסופ אני' …!

כעבור כמה ימים, הצילומים ישלחו אליך אחרי שעבדתי ועיבדתי אותם.

זה אחד מרגעי השיא עבורך ועבורי- לקבל תגובות נרגשות של שביעות רצון !

התגובות הנרגשות משמחות אותי מאוד.תמיד.

חזרה לבלוג

תגובות

אף אחד עוד לא הגיב, מזומנים להגיב